Běhací autobus
Vyhodnocení soutěže.
„Běhací“ autobus Mendelky pro 1. - 9. třídy
Uběhni tolik koleček – kolik můžeš!
Jízdní řád : Od 2. října 2023 - každou středu a pátek od 14:10 do 15:00 hod.
Zastávka : Školní hřiště
Jízdní pokyny :
Kdykoliv nastoupíš, vystoupíš. Běžíš, jak rychle chceš. Počet koleček počítáš a následně nahlásíš u „řidičky autobusu“ pí vych. Höschlové (osobně ve 2. A nebo e-mailem : hoschlovav@zsmendelova.cz) .
Vyhodnocení soutěže „Běhací“ autobus Mendelky – říjen až listopad 2023
Tyto dva měsíce jsme s nadšením zahájili letošní běh s autobusem Mendelky. Z druhého stupně se bohužel nikdo nezúčastnil. Haló, kde jste odvážní běžci z druhého stupně?
První stupeň vzal tedy vše do svých rychlých nohou. S nadšením a vzájemnou podporou se žáci vrhli do běhu a zdolaná kolečka rychle naskakovala na tachometru. Sluníčko se střídalo s deštíkem, který nás někdy příjemně osvěžil a někdy přinutil přidat plyn a ujíždět se schovat. Poslední běhací den jsme přezuli na zimní obuv a vyzkoušeli si jízdu v prvním letošním sněhu. Byla to paráda.
Náš autobus si stopla paní vychovatelka z 1. B a úžasná maminka prvňáčka. Cestování bylo hned veselejší. Jeli jsme na pohodu, kochali se krajinou a přestávky si dával každý dle své potřeby.
Celkem se zúčastnilo 72 žáků z prvního stupně. Společně jsme naběhali neuvěřitelných 3 567 koleček na školním hřišti, což je 713 km. Náš „Běhací“ autobus dojel až do Dánska! Do přístavního města Esbjerg. Město leží na jihozápadním pobřeží a je to významný přístav v Severním moři.
Všem závodníkům moc a moc gratuluji. Jste vážně vynikající a stateční běžci. Zde jsou vítězové, kteří k diplomu dostanou i sladkou odměnu.
1. až 5. třída:
- místo – Agáta Marhounová 2. A, 367 koleček/ 73,4 km
- místo – Eduard Schubert 2. A, 248 koleček/ 49,6 km
- místo – Lucie Lamberská 2. A, 223 koleček/ 44,6 km
Další úžasní běžci:
Valerie Bentsa 2. C, 208 koleček/ 41,6 km
Ella Obersteinová 1. B, 110 koleček/ 22 km
Veronika Lamberská 4. A, 105 koleček/ 21 km
Tímto rozhodně nekončíme. Na další dobrodružnou a možná i sněhovou cestu vyrazíme už v pátek 1. 12. 2023 a vracíme se 30. 1. 2024. Místo v autobuse ještě máme a stopaře rádi přivítáme. Kdo asi bude vítěz na další dvouměsíční trase? A kam tentokrát dojedeme?
Šťastnou cestu přeje Vaše řidička autobusu
Vladislava Höschlová